Microsoft Yazılım Envanter Yönetimi
( SAM )

Microsoft Yazılım Envanter Yönetimi , şirketinizde kullanılan yazılımların envanterini Çıkarmaya yönelip olup, kullanılan lisansların en iyi şekilde yönetilmesi, kontrol edilebilmesi ve mevcut lisanların doğru bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı konusunda yapılan bir alt yapı çalışmasıdır.

Envanter Yönetimi nedir?

BT (IT veya Bilgi Sistemleri) Envanter Yönetimi, belirli bir ağa bağlı veya tek başına çalışan donanım ve yazılımların envanterinin çıkartılması, izlenmesi yoluyla envanter hizmetlerinin etkin şekilde yönetilmesi, BT maliyetlerinin azaltılması ve verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmaların bütünüdür.SAM'in Faydaları

• Maliyet Yönetimi
• Risk Yönetimi
• Envanter Lisans Yönetimi
• Felaket Koruması

Envanter Yönetiminin hedefleri

Yazılım ve donanımların envanterinin çıkartılmasının yanı sıra, bu bileşenlerin izlenmesi ve sürdürülebililirliğinin sağlanması da önemlidir. Bunun yanında işletim sistemi, yazılım, donanım analizi yapılması ve lisans uygunluğunun kontrol edilebilmesi amaçlanabilir. Böylece maliyetler düşürülürken verimlilik artırılabilir. Güvenlik tarafında ise, yasal ve lisanslı yazılım kullanılmasının kontrolünde kullanılabilir.

Responsive image


Sınıfında en iyi verimlilik araçları, güvenlik ve cihaz yönetimini bir araya getiren entegre bir çözüm…

Office 365 + Enterprise Mobility and Security + Windows 10

Microsoft 365 Business, işletmeler için özel olarak geliştirilmiştir. Microsoft'un sunabileceği en iyi çözümleri bir araya getirerek, sizin için işleri basitleştirecek şekilde oluşturulmuştur. Kolay yönetim araçlarıyla Office 365'in gücü ve yetenekleri ile Windows 10'un güvenlik özellikleri ve yeniliklerinin bir arada bulunduğu bir üründen söz ediyoruz.

Office 365, şirketinizin içinde ve dışında iş birliği yapmanıza ve hareket halindeyken daha verimli ve daha kolay çalışmanıza olanak tanıyan güçlü uygulamalar ve araçlar sunmaktadır.

Kişisel cihazlarınızda bile, verilerinizi Office mobil uygulamalarınızda korumanıza olanak sağlamak için Intune çözümü de eklendi. Birisi cihazını kaybederse veya kuruluşunuzdan ayrılırsa, şirket verilerini kolayca silebilirsiniz.

Birlikte daha fazlasını başarın.

Şirketinizin içinde ve dışında, bağlanın ve birlikte çalışın.

Her yerde çalışın.

Çalışanlarınızın her yerde üretken olmalarını sağlayın.

Her zaman güvenlik.

Verilerinizi ve cihazlarınızı her zaman güncel olan tek bir basit gösterge tablosundan korumaya yardımcı olun.

İş için basitleştirildi.

Tüm BT hizmetlerinizi tek bir yerden yönetin ve iş yükünüzü en aza indirin. Böylece önemli olan şeylere odaklanabilirsiniz.